Piątek, 21 czerwca 2024

Ćwiczenie ABDOMINALNE, które po prostu musisz wykonać

9 lutego 2023

Silny brzuch to coś, do czego powinieneś dążyć i wierzymy, że powinieneś. Trening nie powinien ograniczać się do podciągania nóg do klatki piersiowej. Do zbudowania silnego brzucha potrzebne są różnorodne ćwiczenia, w tym takie, które najbardziej naśladują codzienną pracę brzucha.

Jeśli nie wiesz jak trenować mięśnie brzucha i nie wiesz jakie ćwiczenia wykonywać, możesz przeczytać nasz artykuł 27 najlepszych treningów na brzuch. Teraz, gdy przeczytałeś artykuł i jesteś zaznajomiony z ćwiczeniami, skupmy się na jednym ćwiczeniu, które zalecamy włączyć do swoich treningów, aby Twój brzuch był silny i pracował zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

PRAWIDŁOWA TECHNIKA

Połóż kolana na ziemi, a następnie umieść na nich obie dłonie. Utrzymuj kręgosłup prosto i napięty brzuch. Teraz wyprostuj lewą rękę i prawą nogę, aż będą równoległe do siebie. Następnie zatrzymaj ruch na dwie sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Zmień strony.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNIESIE CI ĆWICZENIE?

Na początek przyjrzyjmy się temu, czego to ćwiczenie... nie zapewni Ci. Prosta odpowiedź to sześciopak. To nie jest najlepszy sposób na jego zbudowanie, jeśli nie chcesz wykonywać ćwiczeń na brzuch. Sześciopak nie jest budowany przez ćwiczenia na brzuch. Buduje się go również przez odpowiednie odżywianie i rygorystyczne, systematyczne ćwiczenia.

To ćwiczenie ma na celu poprawę funkcji i siły brzucha. Zwiększy jego siłę i zaangażuje mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację całego ciała. Nie zapominajmy o licznych korzyściach.

BELT

Ważne jest, aby mieć całkowitą koncentrację, aby móc nad nią pracować. Chociaż to ćwiczenie nie jest trudne, może być bardzo nieefektywne, jeśli twoja koncentracja nie jest w 100% na wszystkich obszarach ciała. Zacznij od napinania mięśni brzucha, tak jakbyś miał zostać uderzony w brzuch. Twoje biodra i ramiona powinny pozostać w tym samym miejscu przez cały czas. Trzymaj głowę w dół i oczy na podłodze lub macie.

BELOW

To ćwiczenie można wykorzystać do wzmocnienia pośladków i brzucha. Masz dwie opcje, gdy podnosisz jedną nogę do góry: albo podnieś ją wysoko, albo opuść tak, by noga była równoległa do podłogi. Następnie napnij pośladki i zatrzymaj ruch na około 2 sekundy. Ta druga opcja jest najlepsza. Te rady powinny pomóc Ci w utrzymaniu równowagi.

BIODRA I BATONY

Staraj się poruszać przeciwną nogą i ramieniem podczas wykonywania ruchu. Sięgnij jak najdalej do tyłu, pracując w maksymalnym zakresie. Nie skręcaj ani nie poruszaj biodrami, ramionami podczas wykonywania tego ruchu. Poprawisz swoją mobilność poprzez rozciąganie dolnej części pleców (odpowiedzialnej za wyprost).