Piątek, 19 lipca 2024

Jaki jest cel stosowania suplementów podczas treningu?

24 kwietnia 2023

Podczas intensywnego treningu, czy to wytrzymałościowego, czy siłowego, może zabraknąć energii i ulec zmęczeniu. Może to negatywnie wpłynąć na dalszą część treningu. Czasami musimy przerwać wykonywanie aktywności fizycznej z powodu zmęczenia mięśni i utraty siły. Suplementy odżywcze mogą być stosowane podczas ćwiczeń, aby poprawić wydajność. Istnieje wiele dostępnych opcji: możesz wybierać spośród batonów i żeli energetycznych lub napojów izotonicznych - wszystkie te produkty są świetnymi opcjami i zapewniają szybką energię.

Suplementy treningowe?

Podczas gdy wiele osób skupia się głównie na suplementacji po i przed treningiem, suplementacja śródtreningowa jest równie ważna. Suplementy intra-workout mogą mieć pozytywny wpływ na Twoją energię, zmęczenie i zdolności wysiłkowe. Istnieje wiele korzyści z suplementów intra-workout, więc warto przyjrzeć się temu, co można zrobić podczas treningu. Musimy zapewnić, że nasze mięśnie pracują na wysokich obrotach i nie tracimy siły. Muszą one mieć energię przez cały dzień.

Suplementy są niezbędne do odżywiania mięśni. Są to głównie węglowodany, które są najlepszym źródłem dobrze przyswajalnego paliwa dla organizmu. Suplementy te powinny być spożywane na bieżąco, aby wspomagać pracę mięśni. Węglowodanowy zastrzyk energii wpływa pozytywnie na układ nerwowy, budując siłę mięśni, a także wspomaga ich budowę. Aminokwasy takie jak BCAA są ważne dla ochrony tkanki mięśniowej przed katabolizmem. Odżywiają mięśnie i zwiększają ich wydajność.

Korzyści te są jeszcze większe

Trening z suplementacją sprzyja zwiększeniu możliwości wysiłkowych ze względu na nawodnienie i dostarczenie energii, aminokwasów i wody. Zmniejszy również bolesność mięśni po intensywnych ćwiczeniach. Mów o uzupełnianiu minerałów utraconych podczas treningu. Minerały te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji mięśni. Środki izotoniczne skutecznie uzupełniają elektrolity, co prowadzi do zwiększenia wydajności całego organizmu.

Katabolizm to proces usuwania wody, glikogenu i aminokwasów z mięśni. Ich regeneracja trwa bardzo długo. Każdy kto trenuje powinien dążyć do szybkiego tempa regeneracji. Dzięki temu mogą wykonywać cięższe treningi i osiągać lepsze wyniki w krótszym czasie. Ważne jest, aby mieć przy sobie różne odżywki i suplementy żelowe, takie jak batony, izotoniki, na wypadek, gdybyśmy poczuli niską energię.

Zamów nowoczesnySport.pl po sklep sportowySprawdzone zamówienia na suplementy diety