Piątek, 29 września 2023

BRZUSZKI 7 NAJCZĘSTSZYCH BŁĘDÓW

4 lutego 2023

Na blogu dużo uwagi poświęcamy ćwiczeniom na brzuch. Bo brzuch to najważniejsza część ciała i często jest oznaką dobrego zdrowia. Większość osób chce mieć płaski brzuch. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Możliwe, że Twoje doświadczenie było zupełnie inne. Dzieje się tak dlatego, że większość czasu poświęciłeś nie na najlepsze ćwiczenia na brzuch, ale na brzuszki. Choć nie jest to najlepsze rozwiązanie, to jest ono najbardziej popularne.

Nasze artykuły zazwyczaj dotyczą najlepszych ćwiczeń. Jeśli ich nie widziałeś, zajrzyj do artykułów poświęconych najlepszym ćwiczeniom na nogi, ręce i barki. Ten artykuł nie będzie najpopularniejszy, ponieważ ćwiczenie potocznie zwane brzuszkami nie zasługuje na 100% rekomendację. Jeśli już wykonujesz to ćwiczenie, powinieneś unikać popełniania błędów, które mogą doprowadzić do poważnych kontuzji. Możesz popełnić wiele z tych błędów. To ćwiczenie nie będzie takie złe, jeśli zapoznasz się z listą rzeczy, których należy unikać podczas wykonywania brzuszków.

BRZUSZKI - NAJCZĘSTSZY BŁĄD #1

  • Zaczepianie stóp o stabilny przedmiot Ten sposób wykonywania brzuszków daje większą pewność i stabilność, ale angażuje również zginacze bioder. Jest to ważne, ponieważ zginacze bioder są bezpośrednio połączone z odcinkiem lędźwiowym, który podczas ćwiczenia jest dodatkowo obciążany. Może to powodować ból dolnej części pleców, który jest często powodowany przez brzuszki.

PUSH-UPS: #2 Najczęstszy błąd

  • Przesuwanie szyi/głowy do przodu Często można zobaczyć osoby, które podczas wykonywania brzuszków zaciskają ręce za głową. Następnie próbują się podeprzeć podczas ruchu w górę poprzez wypchnięcie szyi lub głowy do przodu. Choć może to dawać złudzenie większego ruchu i lepszej pracy, w rzeczywistości szkodzi. Zamiast skupiać się na szyi lub głowie, pomyśl o swoich ramionach. Wykonując torsolift, upewnij się, że twoje łopatki odciągają się od każdego powtórzenia.

#3 ABDOMINALS: NAJCZĘSTSZY BŁĄD

  • Praca ze zbyt wieloma zakresami ruchu Poruszyliśmy krótko ten punkt. Jednak główny nacisk nie powinien być położony na zakres ruchu, ale na siłę napięcia mięśni brzucha. Mięśnie brzucha będą wyczuwalne, jeśli skupisz się na łopatkach, uniesiesz barki z ziemi i wypchniesz klatkę piersiową do góry.

BRZUSZKI - NAJCZĘSTSZY BŁĄD #4

  • Zwróć uwagę na ilość powtórzeń. Jednym z największych błędów w ćwiczeniach na brzuch jest próba wykonania ich jak największej ilości. Wiele osób wierzy, że więcej powtórzeń jest lepsze dla ich treningu brzucha. Dzieje się tak dlatego, że lepszy trening brzucha da im sześciopak, którego pragną. Zamiast liczyć powtórzenia liczyć czasy mięśnie brzucha są najbardziej ciasne. To jest to, co powinieneś skupić się na. Musisz upewnić się, że każde powtórzenie jest wykonane poprawnie i bez oszukiwania. Chociaż ćwiczenia na brzuch mogą być świetnym sposobem na zwiększenie swojego ego, niekoniecznie mają taki sam efekt jak to, co chcesz i pracujesz w kierunku.

ABDOMINAŁY - NAJCZĘSTSZY BŁĄD #5

  • Nieprawidłowe oddych anie Często zdarza się, że ludzie nie oddychają prawidłowo podczas wykonywania skrętu tułowia. Aby jak najlepiej zaangażować mięśnie brzucha, powinieneś podczas tego ćwiczenia skierować brzuch w stronę podłogi. Tego ruchu można się nauczyć umieszczając na brzuchu piłkę tenisową i kontrolując jej położenie podczas całego ćwiczenia.

MIĘŚNIE BRZUCHA - NAJCZĘSTSZY BŁĄD #6

  • Wykonuj ćwiczenie w jednej płaszczyźnie - Abdominały można wykonywać tylko w standardowej pozycji leżenia tyłem na brzuchu, z nogami zgiętymi w kolanach i zgięciami tułowia. To ćwiczenie angażuje do pracy jedynie mięśnie proste brzucha. To tylko niewielka część mięśni, które składają się na silny, atrakcyjny brzuch. Możesz również dodać do swojej rutyny abdominały w leżeniu bocznym, jeśli chcesz. Będzie to również pracować mięśnie skośne.

ABDOMINAŁY - NAJCZĘSTSZY BŁĄD #7

  • Wykonuj tylko jedno ćwiczenie - Żadne ćwiczenie, niezależnie od tego jak skuteczne i dobre, nie powinno być wykonywane stale bez wsparcia innych ćwiczeń. Często zdarza się, że trening brzucha ogranicza się do jednego ćwiczenia. Jest to właśnie brzuszki. Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele ćwiczeń tam dzisiaj, aby zwalczyć nudę, abdominały nie są o nudzie. Dlatego właśnie musisz włączyć do swojego treningu więcej ćwiczeń. Te ćwiczenia są dostępne właśnie tutaj, na naszym blogu.