Piątek, 21 czerwca 2024

Indoor cycling / spinning jest alternatywą dla zimowej jazdy na rowerze

15 lutego 2023

Szukasz sposobu na ćwiczenia w domu, który jest świetny dla Twojego zdrowia i samopoczucia? Być może masz rower, ale pogoda się zmienia, na ulicach leży śnieg i nie jesteś w stanie już na nim jeździć. Indoor cycling i spinning to świetne opcje! Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, w co się ubrać i jakie informacje są najważniejsze, abyś mógł rozpocząć swoją podróż z tego typu treningiem.

Jaka jest różnica między indoor i spinning cycling?

Czy znasz pojęcie spinningu? Jest to rodzaj ćwiczeń, które polegają na jeździe na rowerze w zamkniętej przestrzeni. Zajęcia spinningowe prowadzi wyszkolony instruktor. Zajęcia te trwają od 20 do 90 minut i będziesz ćwiczyć w rytm muzyki z grupą od kilku do wielu osób. Mad Dogg Athletics, Inc. ma wyjątkową nazwę dla spinningu:

Czym jest indoor cycling? Czym różni się od spinningu? Indoor cycling to sport, który możesz uprawiać w domu na rowerze stacjonarnym lub rowerze z trenażerem. Aby poprawić swoją kondycję i dobrze się bawić, nie potrzebujesz żadnego skomplikowanego sprzętu. Aby zmotywować się do ćwiczeń w domu, możesz słuchać lub oglądać swój ulubiony wyścig rowerowy. Indoor cycling różni się od spinningu, ponieważ masz trenera i grupę. Dla osób, które zmagają się ze znalezieniem motywacji, spinning może być dla nich lepszy.

Indoor cycling i spinning - co musisz wiedzieć

Do uprawiania indoor cycling i spinningu potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Należy przyjść co najmniej 5-10 minut przed zajęciami, aby dostosować wysokość siodełka i kierownicy. Do treningu w domu najlepszy jest rower stacjonarny. Zalecany jest model spinningowy, ponieważ będzie porównywalny z rowerem szosowym. Pozycja treningowa jest stromo nachylona, siedzisko jest węższe niż w innych modelach rowerów wyprostowanych, a konstrukcja jest bardzo minimalistyczna i surowa. Taki sprzęt można jednak łatwo dopasować. Hamulec mechaniczny jest bardziej wytrzymały niż w rowerach wyprostowanych i poziomych.

Jak dostosować rower do spinningu

Siodełko powinno być ustawione na wysokości bioder, a kierownica w jednej linii. Ustaw jeden pedał w najniższej pozycji (siedząc na rowerze), a drugi w linii.

Indoor cycling i spinning mają swoje zalety

Indoor cycling to świetna opcja, jeśli uważasz, że pedałowanie z innymi lub samemu w domu nie wystarczy, by dać Ci przewagę.

 • Wydajność, wytrzymałość i kondycja ulegają poprawie.
 • Zapobiega osteoporozie i wzmacnia układ kostny
 • Rehabilitacja dla pacjentów z urazami ortopedycznymi może być prowadzona tą metodą.
 • Zwiększa sprawność sercowo-naczyniową
 • poprawia jędrność skóry,
 • redukuje tkankę tłuszczową
 • Mięśnie łydek, pośladków i ud są wyrzeźbione
 • Poprawia nastrój i samopoczucie
 • Zmniejsza masę ciała

Czy spinning jest dobry na redukcję wagi? Tak!!! Na intensywnych zajęciach spinningowych możesz spalić nawet 900kcal na godzinę, ale to wszystko zależy od Twoich predyspozycji genetycznych, masy ciała i poziomu wytrenowania. Zazwyczaj będziesz zużywał 500-700 kcal energii.

Indoor cycling i spinning to świetny sport dla każdego, nawet z lekką nadwagą. Nie obciąża stawów ani więzadeł i może być uprawiany o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Być może zastanawiasz się, kiedy indoor cycling pokaże swoje efekty. Wszystko zależy od tego jak często trenujesz, jak intensywnie trenujesz i jakie zmiany wprowadzisz w swojej diecie.

Możesz również dowiedzieć się więcej o innych korzyściach płynących z jazdy na rowerze, o których pisaliśmy wcześniej na naszym blogu.

Indoor cycling - Jakie partie mięśni są najtrudniejsze podczas treningu indoor cycling?

 • Mięśnie czworogłowe, mięśnie pośladkowe
 • Dolne mięśnie brzucha
 • Mięśnie łydki i ścięgno podkolanowe.

Przeciwwskazania do spinningu i indoor cycling

Indoor cycling lub club cycling może być bezpieczną formą ćwiczeń, ale ważne jest, aby ocenić swój stan zdrowia przed rozpoczęciem. Zasięgnij porady lekarza, jeśli masz jakiekolwiek warunki zdrowotne, takie jak choroby serca lub inne problemy.

Jak przygotować się do indoor cycling i spinningu

Indoor cycling i spinning są dobrze znane, ale jak się do nich ubrać? Potrzebujesz wygodnej odzieży, która pozwala na swobodę ruchów, nie uwiera i szybko odprowadza wilgoć. Najlepsze są wygodne koszulki i spodenki kolarskie, które można kupić jak zwykłe buty sportowe. Taki zestaw można wykorzystać również do jazdy na świeżym powietrzu latem. Można też zamówić modele z krótkim rękawem lub bokserki, które są wykonane z szybkoschnących włókien. Taki zestaw może być wykorzystywany do wielu aktywności w domu i na siłowni.

Jak rozpocząć indoor cycling i spinning

Gdy mamy już odpowiedni sprzęt i rower, należy pamiętać, że spinning jest formą treningu na tętno i przeznaczony jest dla kondycji i budowania sprawności fizycznej. To nie jest rekreacja na rowerze treningowym. Jest to wymagająca i intensywna aktywność, którą możesz wykonywać w domu. Powinieneś używać stref energetycznych: regeneracja przy 50-65% HR; wytrzymałość przy 65-75%HR; interwały przy 65-85%HR i najtrudniejsze aktywności przy 75-85% HR.

Ta strefa jest idealna dla osób o niskim poziomie sprawności fizycznej oraz do zrobienia sobie przerwy od bieżących treningów. Strefa 65-75% jest najlepsza do zwiększenia pojemności tlenowej i wytrzymałości. W tym przedziale odbywa się najbardziej efektywny metabolizm tłuszczów. Aby ćwiczyć na poziomie 75-85%, musisz być na szczycie swojego tlenowego tętna. Będzie to symulować ciężką jazdę i pomoże zwiększyć siłę i masę mięśniową. Jest to strefa tętna zarezerwowana dla osób zaawansowanych. Trening interwałowy symuluje jazdę w nieznanym terenie. Składa się on z wywłaszczeń i terenów górskich. Ten rodzaj ćwiczeń jest dobry dla każdego. Zwiększa kondycję, spala tłuszcz i poprawia wytrzymałość.

Jak zaplanować trening? Możesz wykonać trening interwałowy (jednostajny/szybki), symulować bieg pod górę lub biegać szybko po płaskiej powierzchni. Dobrym pomysłem na trening w domu jest wyjście z siodełka od czasu do czasu. Ćwiczenia powinny być zróżnicowane i symulować prawdziwy trening kolarski. Ćwicząc spinning w klubie nauczysz się nowych technik takich jak "fale", podskoki czy zamrożenia.

Indoor cycling dla początkujących - pierwszy trening

Ważne jest, aby rozgrzać się przed i po każdym ćwiczeniu, aby uniknąć kontuzji. Upewnij się, że masz ręcznik do wytarcia potu i wodę do uzupełnienia płynów. Przed rozpoczęciem treningu upewnij się, że masz włączoną muzykę i film. Zaplanuj również intensywność swojego treningu.

Zimowe pedałowanie w domu

Wiesz już, ile kalorii spalisz podczas spinningu, jak wpływa on na Twoje ciało oraz jak się ubrać i trenować, by uzyskać najlepsze efekty. Dowiedz się więcej o spinningu w wodzie i innych pomocnych wskazówkach zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ćwiczących. Możesz uzyskać świetny trening w domu dzięki naszej pełnej gamie produktów. Mamy odzież i akcesoria, których potrzebujesz, aby pomóc Ci osiągnąć swoje cele.