Piątek, 24 maja 2024

Który dezodorant, bloker, antyperspirant czy dezodorant jest dla Ciebie odpowiedni?

12 maja 2023

Bloker, antyperspirant lub dezodorant

W zależności od osoby, ochrona skóry przed potem może być różna. Kosmetyki do pielęgnacji ciała dostępne są w szerokim asortymencie. Produkty możemy podzielić na trzy kategorie: dezodoranty, antyperspiranty i blokery. Jaka jest różnica między nimi?

Blocker

To jest produkt dla "wymagających". Przed kilkudziesięcioma laty osoby z nadmierną potliwością lub nadpotliwością musiały radzić sobie z tym problemem na własną rękę. Obecnie apteki oferują blokery lub produkty hamujące pocenie, które można stosować na różnych częściach ciała. Pod względem chemicznym różnią się one od antyperspirantów i dezodorantów. Blokery działają lepiej i dłużej, ponieważ wnikają głębiej do gruczołów potowych. Blokery wystarczy stosować raz na dwa tygodnie.

Antyperspirant

Większość ludzi jest zadowolona z tej formy ochrony przed potem. Nie jest on tak inwazyjny jak bloker potu, ale zapewnia ochronę i uczucie świeżości przez kilka godzin. Antyperspiranty często zawierają sól aluminium, kontrowersyjny składnik aktywny, który może powodować raka piersi. Codzienne stosowanie kosmetyków zawierających aluminium nie jest zalecane ze względu na potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Dezodorant

Jest to najdelikatniejsza metoda ochrony przed potem. Dezodorant jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które nie mają większych problemów z poceniem się, ale chcą się chronić przed nieprzyjemnym zapachem. Występuje w wielu formach, m.in. roll-onów, sprayów, atomizerów i naturalnych kryształów. Do codziennego użytku najwygodniejsze są dezodoranty z pompką, np. dezodorant CD o zapachu granatu. Rozprasza on precyzyjną ilość produktu i szybko wysycha, nie pozostawiając białych śladów. Co ważne, nie zawiera soli aluminium i ma przyjemny, lekki zapach.

Deo-atomizer o zapachu granatu
  • Owoc granatu zawiera wiele substancji wzmacniających witalność, takich jak witamina E, witamina C, beta-karoten i cynk.
  • Działa kojąco w przypadku stosowania na suchą lub podrażnioną skórę
  • Promuje metabolizm w komórkach skóry, co skutkuje gładszym wyglądem skóry
  • Testowany dermatologicznie
  • Weganie pokochają ten produkt
  • Nie zawiera soli aluminium
  • Pojemność: 75 ml
  • Sugerowana cena: 15,99 Pln