Piątek, 21 czerwca 2024

SEKRETY OMEGAWAVE - OKNA TRENINGOWE

23 lutego 2023

Możesz nam zaufać, jeśli odwiedzisz naszą stronę internetową, przeczytasz nasze artykuły i użyjesz naszych produktów. Naszą główną zasadą jest Bezkompromisowość. Chcemy jak najlepiej wykorzystać Twój czas i przynieść Ci rezultaty. Nie wierzymy w to, że wystarczy tylko ciężko pracować. Wierzymy , że ciężka praca powinna być połączona z poczuciem humoru. Takim, które każdego dnia doprowadzi Cię do Twoich celów.

Polecamy tylko produkty, które działają, a także oferujemy metody treningowe i ćwiczenia, które są proste w użyciu. Omegawave jest jednym z takich produktów. Dostarcza on obiektywnych i dokładnych informacji o regeneracji Twojego organizmu i gotowości do ćwiczeń. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony Omegawave, ze szczególnym uwzględnieniem jego największego sekretu: okien treningowych.

CO ZAWIERA SIĘ W TERMINIE LICENCJI OKNA TRENINGOWEGO?

Okna treningowe Omegawave łączą wszystkie dane fizjologiczne z układów nerwowego i krążenia. Zmiany w tych układach powodują, że system jest w stanie podać odpowiednie zalecenia dotyczące treningu, aby przyniósł on najlepsze rezultaty. To jest właśnie system rekomendacji Omegawave. Można o nim myśleć jak o oknie treningowym, które jest albo otwarte albo zamknięte. Jeśli okno jest zamknięte, powinno wskazywać, że musisz albo odpocząć, albo aktywnie się regenerować. Jeśli okno jest otwarte, to czas na trening.

KOLORY OKIEN TRENINGOWYCH

Kolory używane do oznaczania okien treningowych w Omegawave są łatwe do rozpoznania i zrozumienia - czerwony, zielony i żółty. Zamknięte okno jest oznaczone kolorem czerwonym, natomiast otwarte okno jest oznaczone kolorem zielonym. Kolor żółty wskazuje na okno częściowo otwarte/zamknięte. Jak wybrać właściwy kolor?

Każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma swoje potrzeby. Jednak każdy z nas ma również fizjologię i normy, które są wspólne dla większości ludzi. Możesz zaufać zaleceniom Omegawave i nie zapominać o monitorowaniu swojego organizmu w ciągu dnia i podczas treningów. To pomoże Ci znaleźć najlepsze praktyki, które doprowadzą Cię do celu.

Omegawave może być twoim osobistym trenerem, jeśli nie jesteś profesjonalnym sportowcem lub nie wiesz zbyt wiele o swoim ciele. Chociaż nie powiedzą, jakie ćwiczenia powinieneś wykonać lub ile, powiedzą ci, czego unikać, aby zaoszczędzić czas i nie spowodować obrażeń. Nawet jeśli jesteś sportowcem, Omegawave może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o sobie i dostarczyć obiektywnych informacji, które pokażą Ci Twój obecny stan, zwłaszcza z perspektywy fizjologicznej.

Jest to trochę podobne do samochodu. Jeśli widzisz na desce rozdzielczej kontrolkę wskazującą na niski poziom paliwa, ważne jest, abyś szybko zatankował. Twój samochód zatrzyma się, jeśli tego nie zrobisz. To samo dotyczy Omegawave i fizjologii. Omegawave powinno być traktowane jak kontrola deski rozdzielczej Twojego samochodu. Powinieneś również dbać o swoje ciało w takim samym stopniu, jak o swój samochód.

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIA DLA RÓŻNYCH OKIEN TRENINGOWYCH

Omówiliśmy już temat porad Omegawave w sposób ogólny. Teraz czas na zastosowanie porad w praktyce, czyli jak radzić sobie w sytuacjach, gdy okna treningowe są częściowo zamknięte, otwarte lub częściowo zamknięte?

Zacznijmy od okien zamkniętych (kolor czerwony). Jeśli trening jest w Twoim planie dnia, a Omegawave pokazuje czerwone to czy lepiej odpuścić czy kontynuować trening?

W tym przypadku najlepiej jest odpowiedzieć pytaniem na pytanie. W jakim celu trenujesz? Czy nie temu właśnie powinien służyć trening? Pomóc Ci osiągnąć cel i każdego dnia wprowadzać ulepszenia? Poprawa może dotyczyć techniki, szybkości, wytrzymałości czy jakiegokolwiek innego aspektu. Ciało musi być skłonne do ciężkiej pracy i zaakceptować poprawę, aby taką poprawę osiągnąć. Ciało nie jest gotowe do zaakceptowania fizjologicznego stanu czerwieni. Nadal możesz trenować i osiągać swoje cele, niezależnie od sygnałów. Dlaczego powinieneś? Czy nadal chcesz iść na siłownię, jeśli Twoja temperatura jest wyższa niż 40 stopni? Jeśli okno Omegawave jest zamknięte, regeneracja jest jedyną możliwą odpowiedzią.

Jak wygląda sytuacja przy otwartym oknie (zielony kolor?)? Czy zielony sygnał jest wyraźnym sygnałem, że trzeba dać z siebie 100%? Być może ważniejsze pytanie brzmi: Czy trening powinien być tak intensywny, aby okno treningowe następnego dnia było tylko częściowo zamknięte/otwarte? Czy może lepiej trenować tak, aby okno pozostawało otwarte każdego dnia?

To wiele pytań, więc wymagana jest kompleksowa odpowiedź. Ważne jest, aby rozpoznać, że twoje ciało wymaga różnych rodzajów stresu i czynników stresowych, aby zrobić postęp. Najlepiej trzymać się otwartego okna treningowego Omegawave, ponieważ to właśnie wtedy organizm ma największą zdolność do przyjmowania obciążeń. Nierzadko, ale czasami jest to konieczne, aby trening tak obciążający organizm powodował niepełną regenerację. Spowoduje to zmęczenie, które może prowadzić do superkompensacji, która pozwoli organizmowi przeskoczyć na wyższy poziom.

Pamiętajcie o powyższym. Nie chcesz pomijać swoich treningów. Powinieneś jednak monitorować swoją gotowość za pomocą Omegawave i dostosować objętość i intensywność treningu w zależności od swojego ciała. Najlepiej unikać zamkniętych okien.

PODSUMOWANIE

Zanim wyruszysz na kolejny trening lub zaplanujesz kolejny tydzień treningów, zastanów się, czy jesteś na tyle pewny siebie, że wiesz, że każdy trening doprowadzi Cię do Twoich celów dzień po dniu. Pomyśl, ile razy rozmawiałeś ze sobą i walczyłeś z ambicją lub lenistwem. Czy Twój proces decyzyjny był wtedy obiektywny?

Wiele z tych odpowiedzi doprowadzi do jednego: Twoim treningom brakuje obiektywizmu, co oznacza, że Twoje wyniki są przypadkowe. Co gorsza, Twój potencjał i możliwości nie są znane. Omegawave, z którego korzysta wielu najlepszych sportowców i trenerów na całym świecie, może pomóc Ci zastanowić się, jak wspaniały możesz być i co możesz osiągnąć. Ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na losowość.

Uważamy, że w Twoim treningu nie powinno być przypadkowości - bo jest w nim tak duży potencjał.